İzmir Posta Kodu 2019

35000

İzmir Posta Kodu Nedir?

İzmir Posta Kodu 35000, posta kodları ilçe ve mahallelere göre değişiklik göstermektedir. Öğrenmek istediğiniz ilçenin posta koduna yan taraftaki listeden kolayça erişebilirsiniz.

Posta konu nedir; ülkemizdeki posta kodları, bir adrese kurye, fatura, mektup vs gibi birşeyler yollanırken kullanılması gereken dijital sayıdır. Ülkemizde posta kodları 5 haneden oluşmaktadır. İnsan gücünün çok yoğun bir şekilde kullanılmaması ve gönderilen postaların doğru adrese kolayca erişebilmesi için kullanılması gerekmektedir. Yapmış olduğunuz İzmir posta kodu araması sonucu çıkan dijital sayıyı gönderiniz üzerinde belirterek siz de kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Şuan ulaşmış olduğunuz sayfa İzmir posta kodları şehir sayfasıdır. İzmir şehrine ait 30 ilçe bulunmaktadır. ALİAĞA, BALÇOVA , BAYINDIR, BAYRAKLI, BERGAMA , BEYDAĞ, BORNOVA , BUCA, ÇEŞME , ÇİĞLİ , DİKİLİ, FOÇA, GAZİEMİR, GÜZELBAHÇE, KARABAĞLAR, KARABURUN , KARŞIYAKA , KEMALPAŞA , KINIK , KİRAZ , KONAK , MENDERES, MENEMEN , NARLIDERE , ÖDEMİŞ, SEFERİHİSAR , SELÇUK, TİRE, TORBALI , URLA,