İstanbul Posta Kodu 2019

34000

İstanbul Posta Kodu Nedir?

İstanbul Posta Kodu 34000, posta kodları ilçe ve mahallelere göre değişiklik göstermektedir. Öğrenmek istediğiniz ilçenin posta koduna yan taraftaki listeden kolayça erişebilirsiniz.

Posta konu nedir; ülkemizdeki posta kodları, bir adrese kurye, fatura, mektup vs gibi birşeyler yollanırken kullanılması gereken dijital sayıdır. Ülkemizde posta kodları 5 haneden oluşmaktadır. İnsan gücünün çok yoğun bir şekilde kullanılmaması ve gönderilen postaların doğru adrese kolayca erişebilmesi için kullanılması gerekmektedir. Yapmış olduğunuz İstanbul posta kodu araması sonucu çıkan dijital sayıyı gönderiniz üzerinde belirterek siz de kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Şuan ulaşmış olduğunuz sayfa İstanbul posta kodları şehir sayfasıdır. İstanbul şehrine ait 39 ilçe bulunmaktadır. ADALAR, ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, AVCILAR , BAĞCILAR, BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BAŞAKŞEHİR, BAYRAMPAŞA, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, BEYLİKDÜZÜ, BEYOĞLU , BÜYÜKÇEKMECE, ÇATALCA , ÇEKMEKÖY, ESENLER , ESENYURT, EYÜPSULTAN, FATİH , GAZİOSMANPAŞA , GÜNGÖREN, KADIKÖY , KAĞITHANE , KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, MALTEPE , PENDİK, SANCAKTEPE, SARIYER , SİLİVRİ , SULTANBEYLİ , SULTANGAZİ, ŞİLE, ŞİŞLİ , TUZLA , ÜMRANİYE, ÜSKÜDAR , ZEYTİNBURNU ,